Odżywki na wzrost masy

Odżywki na wzrost masy

Predyspozycje do rozwoju masy mięśniowej w dużej mierze zależą od indywidualnych możliwości, co nie oznacza, że nie warto ich wspierać zewnętrzną suplementacją. Na ostateczny sukces składa się kilka elementów: odpowiednie ćwiczenia, restrykcyjna dieta oraz styl życia. Nie można także zapominać o odpoczynku – mięśnie muszą mieć chwile wytchnienia na rozbudowę.
W przypadku jadłospisu liczy się regularność i odpowiednie połączenie białka, węglowodanów i tłuszczy. Białko należy spożywać przede wszystkim wieczorem, natomiast węglowodany powinny popychać nas do działania przez cały dzień. Do budowy mięśni potrzebujemy około 2 gram na jeden kilogram masy ciała. Przed treningiem warto również zażyć odżywkę białkową, aby wesprzeć mięśnie. W jadłospisie powinna pojawić się regularność i częstotliwość 5 posiłków dziennie – nie możesz sobie pozwolić na głodówkę, nawet jeśli jesteś poza domem.
Ćwiczenia na masę mięśniową to, nie ukrywajmy, bardzo ciężka praca, wysiłek i nierzadko ból. Dlatego niezbędnym elementem treningu jest motywacja, a w torbie kilka batonów energetycznych i dobry izotonik. Po treningu może przydać się białko kazeinowe, które zregeneruje mięśnie i zapobiegnie ich katabolizmowi.