Dlaczego sportowcy muszą sięgać po odżywki?

Dlaczego sportowcy muszą sięgać po odżywki?

Niewiele osób wie, jak ważną rolę w diecie sportowców i kulturystów odgrywają odżywki. Tymczasem pomagają one utrzymać organizm w optymalnej kondycji, kiedy zostaje on poddany wytężonemu wysiłkowi.
Chociaż ciało sportowca czy kulturysty jest przyzwyczajone do ciężkiej pracy i treningów, to jednak organizm wykazuje większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy, czy składniki mineralne. Jest to normalny proces, gdyż skoro zostaje wykonana bardziej intensywna praca, zostaje wykorzystane więcej paliwa, w tym wypadku składników odżywczych. Dodatkowo wraz z potem, który intensywnie traci się podczas ćwiczeń, zostają wydalone pierwiastki pełniące w ciele kluczowe role.
Dlatego tak ważne jest, by sportowcy i kulturyści przestrzegali zbilansowanej diety i dostarczali niezbędne składniki przy pomocy starannie dobranych odżywek i suplementów. Dzięki nim ciało otrzymuje komplet składników odżywczych, minerałów i witamin, ciało ma więc niezbędne paliwo do trudnych ćwiczeń. Dodatkowo odżywki dla sportowców zaplanowano z myślą o lepszej regeneracji mięśni i przeciwdziałaniu ich rozpadowi. Dzięki nim efekty są o wiele lepsze, a organizm optymalnie przygotowany do treningów.