Odżywki dla sportu

Odżywki dla sportu

Przeważająca liczba sportowców i kulturystów decyduje się wspomagać swój organizm odżywkami i suplementami diety. Choć wielu osobom może wydawać się to zbędne, tak naprawdę jest to zamierzone działanie, które ma na celu jak najlepiej odżywić organizm, który regularnie poddawany jest forsującym ćwiczeniom.
Organizm, który musi zmierzyć się z ciężkim wysiłkiem fizycznym, wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze, minerały i witaminy. To naturalne, skoro ciało zmaga się z większą dozą aktywności i szybciej zużywa, to co otrzymuje z codziennym pożywieniem. W takim wypadku składniki dostarczone z dietą mogą okazać się niewystarczające, szczególnie jeśli jadłospis jest niskokaloryczny i dość jałowy.
Odżywki i suplementy nie tylko pomagają utrzymać ciało w optymalnej formie, ale także wspomagają regenerację mięśni po treningu, chronią je przed rozpadem i stymulują procesy odpowiedzialne za syntezę białek i rozbudowę muskulatury. Ich stosowanie pomaga sportowcom osiągać znacznie lepsze rezultaty.