Odżywki Bulk – mięśnie zamiast tłuszczu

Odżywki Bulk – mięśnie zamiast tłuszczu

Weile osób decyduje się zacząć swoje wizyty na siłowni, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zalegającej pod skórą. Bez względu na to czy przyczyną są względy estetyczne, czy zdrowotne, należy zastanowić się nad wspomaganiem treningów odpowiednią suplementacją diety. Jednym z rodzajów preparatów, jakie dostępne są na rynku są odżywki typu Bulk.
W swoim składzie posiadają między innymi glukozę, maltodekstrynę oraz koncentraty białek, przez co powodują szybki przyrost masy mięśniowej, a jednocześnie produkty te nie są odkładane w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowe składniki mogą wręcz wspomagać jej spalanie, co dodatkowo przyspieszy osiągnięcie wymarzonego efektu. Należy jednak bezwzględnie pamiętać, iż takie efekty są możliwe do osiągnięcia jedynie w przypadku intensywnego i regularnego treningu. W przeciwnym razie nadmiar kalorii przyjmowany wraz z odżywkami, a nie spalony podczas wysiłku, będzie magazynowany przez organizm. W pierwszej kolejności będą to zapasy glikogenu, uszczuplone w trakcie treningu, a w dalszej fazie pompowane będą komórki tłuszczowe. Dlatego też tak ważne jest, aby pamiętać że odżywki wspomagają ćwiczenia, lecz ich nie zastąpią.
Odżywki typu Bulk zawierają w swym składzie zarówno węglowodany, jak i białka. Proporcje obu składników są różne w poszczególnych preparatach, co pozwala z łatwością dobrać ten, który w najlepszy sposób pokrywa nasze potrzeby. Różne fazy treningu, oraz różne cele, jakie ćwiczący mogą chcieć osiągnąć powodują, że zapotrzebowanie na poszczególne składniki jest różne. Pracownik sklepu, czy dietetyk sportowy, z łatwością dopasują suplement do naszych potrzeb. Zawartość białka, głównego budulca tkanki mięśniowej, waha się w preparatach tego typu od 40 do 55%. Najczęstszymi proporcjami białko-węglowodany, w odżywkach typu Bulk, są 1:2 oraz 1: Jest tak za sprawą założeń mówiących, że aby wytworzyć określoną ilość białka (mięśni), organizm musi przyswoić odpowiednią ilość wymienionych składników w odpowiednich proporcjach.