Odżywki typu BULK

Odżywki typu BULK

Osoby trenujące na siłowni w celu powiększenia swojej masy mięśniowej stosują szereg odżywek, mających za zadanie wzmocnić efekty pracy z obciążeniami. Jednym z dostępnych na rynku rodzajów takich preparatów są odżywki węglowodanowo-białkowe typu BULK. Zawierają one w swoim składzie od 40 do 55% białka. W zależności od produktu, stosunek białek do węglowodanów może wynosić 1 do 2, lub 1 do Taki skład wynika z założeń, że do wytworzenia określonej ilości białka, organizm zużywa cztery „objętości” energii.
Preparatu tego typu są przeznaczone głównie dla osób o wolniejszym tempie przemiany materii. Ze względu bowiem na swój skład, odżywki typu BULK pozwalają budować masę mięśniową, jednoczesnego ryzyka odkładania się tkanki tłuszczowej. Nowoczesne suplementy tego typu, poza podstawowym składem węglowodanowo-białkowym, wzbogacone są o szereg składników, wpływających na zwiększenie ich skuteczności.
Ze względu na swoje działanie i właściwości, preparaty typu BULK, stosowane są głównie przez osoby uprawiające kulturystykę i fitness. Niemniej jednak wielu amatorów również sięga po te odżywki, w celu zoptymalizowania swojego treningu.